Boala/Afectiunea tratată: Chist folicular al pielii
Vârsta la care a avut loc tratamentul: 27
Timpul de așteptare la intrarea în cabinet: 5-6 ore
M-am operat de un chist subcutanat axilar. Cu exceptia faptului ca doamna doctor a vorbit putin la telefon in timpul interventiei, operatia a decurs ok. Doamna lucreaza atent si elegant, insa ce a urmat dupa aceea mi-a transformat total viziunea. De fiecare data am asteptat pe culoar minim 5 ore sa vina sa ma vada 5 minute, fara sa arunce macar cateva cuvinte despre ce a gasit in operatie sau ce am de facut mai departe. Tot ce am aflat a trebuit sa smulg de la dansa cu intrebari aruncate in timp ce deja fugea pe usa. Am incercat sa fiu intelegatoare, cum alti oameni au probleme mai urgente. La doua luni de la operatie insa chistul a recidivat extrem de urat cu o inflamatie foarte extinsa. Am mers inapoi la spital, m-a chemat la ora 8 si m-a vazut la 12, dupa ce a intrebat si pe cine astept, prefacandu-se ca nu ma cunoaste. Dupa ce a verificat zona axilara si a incercat sa ma invinuiasca pe mine de recidiva a plecat rapid spunand:”nu stiu, cred ca ar trebui sa iei un antibiotic, dar nu am timp sa scriu reteta.” Asa ca dupa 4 ore si putin de asteptat in picioare pe culoar, am plecat fara nicio directie si fara nicio reteta.
Nu doresc nimanui durerile pe care le-am avut la recidivă, mult mai rau decat operatia care a fost facuta de fapt inutil, camasa chistului nefiind complet inlaturata. Practic a fost o drenare cu 4 copci si o anestezie indurate degeaba…
Boala/Afectiunea tratată: Colecistita
Vârsta la care a avut loc tratamentul: 52
Timpul de așteptare la intrarea în cabinet: ..
Un medic foarte bun, bland și empatic. Mi-a salvat viata. O recomand cu caldura.
Boala/Afectiunea tratată: Pancreatita cauta si peritonita acuta
Vârsta la care a avut loc tratamentul: 66ani
D,na doctor este ingerul pazitor al mamei melé,un doctor profesionist si empatic,nu avem cuvinte de multumire,decat sa,i dormi multa sanatatea si mult succes in activitatea dansei profesionale ,mamá mea a fost la un paso de a-si pierde viata,dar doamna doctor ,ma repet a fost ingerul pazitor al mamei
Boala/Afectiunea tratată: Hernie Ventrala
Vârsta la care a avut loc tratamentul: 85
Timpul de așteptare la intrarea în cabinet: Find internată citeva ore
Buna seara!O experiență plina de durere .Tot ce pot spune este că îngerul salvator este acest medic.Nitu Simona Mihaela.Mama mea o femeie cu virsta de 85 de ani avind ocluzie intestinala și dureri crunte dinsa acest incer cum îmi place ai spune a luat hotărârea de a o opera.Parcursul nu a fost ușor pt mama dar acest medic a făcut că totul sa revină la normal.Va mulțumim din suflet și viața sa va de-a tot cei mai bun.
Boala/Afectiunea tratată: colon
Vârsta la care a avut loc tratamentul: 80
Timpul de așteptare la intrarea în cabinet: 30 min
POPA ILEANA, ca o femeie operata la colon la 8 decenII, nu sunt cuvinte de multumire! Gratitudine și multe, multe flori
Boala/Afectiunea tratată: Tumoare colon
Vârsta la care a avut loc tratamentul: 64
Timpul de așteptare la intrarea în cabinet: 5 min
Ii multumim lui DUMNEZEU pentru ajutorul dat prin d-na dr. Nitu Simona, chirurg la Spitalul Judetean Ploiesti, cea care este un medic deosebit, rabdator, de inalta calitate si moralitate, o persoana total devotata profesiei de medic!
L-a salvat pe tatal meu Alecsandru care se afla intr-o stare foarte critica la urgente, dansa avand extrem de mare grija de el, operandu-l si salvandu-i viata si ghidandu-ne pasii in etapele ce vor urma.
Intreaga familie ii suntem profund recunoscatori d-nei doctor.
DUMNEZEU sa ii daruiasca toata grija Lui si sanatate.
Boala/Afectiunea tratată: Gastrita hemoragica acuta
Vârsta la care a avut loc tratamentul: 85
Timpul de așteptare la intrarea în cabinet: Foarte scurt
Un medic profesionist si empatic, doua calitati exceptionale pe care ni le dorim de la toti medicii!
Boala/Afectiunea tratată: Tromboza hemoroidala
Vârsta la care a avut loc tratamentul: 44
Timpul de așteptare la intrarea în cabinet: 5 min
Cea mai modesta si draguta d ta,din cate am interactionat pana acum.Mi a explicat exact ce va face.Foarte atenta si cu mana usoara,o adevarata profesionista.
Boala/Afectiunea tratată: Plasa intestinal infection
Vârsta la care a avut loc tratamentul: 72
Timpul de așteptare la intrarea în cabinet: Foarte promt, felicitări doamna doctor Nitu Simona un om.deosebit! Mulțumesc pentru grija care ați acordat mamei mele dumineca dimineață la urgenta și în parcursul celorlalte zile. Din California, USA va scrie fiica doamnei Mosgoreanu Maria care este internată la dumneavoastra! Va mulțumesc din suflet pentru tot ce faceți pentru mama mea, Dumnezeu sa va dăruiască tot ce va doriti. Cu stima și respect Vicky
Nota 10 pentru doamna doctor Nitu Simona. A operat pe mama și a avut deosebita răbdare și grija de ea, cu toate ca eu fiica ei sunt departe de tara și nu i-am fost alături. Doamna dcotor este o minune pentru mama mea ca a salvat-o. Din USA California va mulțumesc ca aveți grija de mama mea sa se recupereze cit mai repede. Multă sănătate va doresc.
Emailul meu este: viboboaca@gmail.com.
Cumnata mea Cristina a fost și a vorbit cu doamna doctor, o minune de specialist și nu am cuvinte.
Va mulțumim din suflet!